Paslaugos

Dezinsekcijos, deratizacijos ir dezinfekcijos atlikimo būdai:

 

Fumigacija – sandėliuojamų produktų (pvz., grūdų, tabako, džiovintų vaisių ir vaistažolių, maistinių kruopų) bei tuščių patalpų apdorojimas fosforo vandenilio dujomis (vandenilio fosfidu). Fumigacijos metu kenkėjus galima pasiekti atokiausiose jų slėpimosi vietose ir, priklausomai nuo aplinkos sąlygų, paveikti visas jų vystymosi stadijas: kiaušinėlius, lervas, lėliukes, suaugusius kenkėjus. Šios vandenilio junginių (fosfido) dujos nepakeičia apdorotų produktų savybių (pvz., daigumo, kvapo, skonio ar išvaizdos) bei nepalieka jokių perdirbimo procesui ar galutiniam vartotojui pavojingų nuosėdų, todėl šios dujos gali būti naudojamos maistiniams, sėkliniams ar salykliniams grūdams ir kitiems sandėliuojamiems produktams apdoroti.

 

Apruošimas aerozoliu – šio apruošimo metu aruodų kenkėjų naikinimui skirtu preparatu yra padengiami patalpų ir talpų paviršiai. Ekspertų parinkti tinkami preparatai, t. y. veiklioji medžiaga, produkto formuluotė bei jų koncentracija užtikrina efektyvų ir greitą kenkėjų populiacijos minimizavimą. Toks pat apruošimo būdas naudojamas ir dezinfekcijai.

 

 Apruošimas karštu rūku – naudojant šį metodą, preparatu, skirtu aruodų kenkėjų naikinimui ir dezinfekcijai, karšto rūko pavidalu pripildomas visas patalpos tūris, tokiu būdu pasiekiant mažiausius plyšius bei juose besislepiančius vabzdžius. Šis metodas yra kur kas efektyvesnis nei daugelio ūkininkų pamėgtos dūmadėžės, kitaip dar vadinamos „šaškėmis“, nes galima didinti insekticido koncentraciją bei derinti kelių priemonių kombinacijas.

 

Graužikų (pelių, žiurkių) naikinimas – graužikams yra sudaromos sąlygos maitintis jauku specialiose vylių
stotelėse, taip sustabdant jų patekimo kelius į patalpų vidų. Graužikui patekus į patalpų vidų, gyvagaudžių spąstų ar lipnių priemonių pagalba graužikas saugiai sugaunamas bei pašalinamas.

 

Ozonavimas – tai „sausa“ dezinfekcija ozono generatorių pagalba, skirta kvapų šalinimui, kenksmingų medžiagų, garų (dujų) naikinimui. Oras, paveiktas ozono neįgauna jokio kvapo, skonio ir nepakinta chemiškai.
Ozonas – viena iš deguonies molekulinių formų, turinčių charakteringą šviežią kvapą. Tai stiprus valymo, atšviežinimo ir oksidavimo agentas. Reaguodamas su organikais jis oksiduoja nemalonius kvapus ir sunaikina bakterijas.

 

Paukščių kontrolė – tai mechaninės (spąstai, spygliai ir kitos) ar garsinės priemonės priverčiančios paukščius palikti jiems patrauklias vietas, bet nedarant jiems žalos.